KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16285322

nr 1628 5322

Nils-Folke Knafve

(1905-1996), Sverige

Oljemålning, Nils-Folke Knafve (1905-1996), Signerad, Kustlandskap. Olja på pannå, 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 32x40 cm

Nils-Folke Knafve, svensk bildkonstnär född 1905, död 1996.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 17 juni 2024
kl 18:58:53

16/6 15:47:47 1      Vinnande bud

Nils-Folke Knafve

Läs mer om Nils-Folke Knafve